کروم


آبکاری کروم Chrome plating

شامل کروم سخت، کروم تزئینی ،کروم مشکی و کروم سه ظرفیتی مطابق با استانداردهای رایج از مهمترین ویژگیهای این فرایند می توان به پایین بودن غلظت اسید کرومیک و در حین حال توان پرتاب بسیار خوب و سهولت کاربرد اشاره نمود.ضمنا فرآیندهای جدید آبکاری بدون ترکیبات کرم 6 نیز آماده ارائه به مشتریان می باشد.

 

 آبکاری کروم سخت  کروم تزئینی کروم مشکی

 

 

 

-کروم براق SLOTOCHROM   DC 150 

فرآیند DC 150 برای آبکاری کروم براق بکار می رود که نگهداری آن بسیار ساده و مشخصه عمده آن پایین بودن غلظت اسید کرومیک می باشد. صرف نظر از مزایای آن درخنثی سازی پساب ، این محلول دارای توان پرتاب فوق العاده ای می باشد که آنرا از سایر محلولهاي رایج آبکاری با غلظت بالای اسید کرومیک متمایز می سازد.

 

-کروم سخت  SLOTOCHROM   S

 

فرآیندآبکاری کروم سخت SLOTOCHROM S بر پایه مخلوطی از اسیدها و فلوراید میباشد . نگهداری ساده و پوشش یکنواخت و سرعت رشدمناسب کروم از مزایای این وان می باشد .برای ساخت این محلول از اسید کرومیک و مقدار کمی اسید سولفوریک و افزودنی کروم سخت S1 استفاده می گردد و توسط آنالیز محلول براحتی میتوان حمام کروم را تحت کنترل نگه داشت .

- ضد گاز کروم Wetting Agent FT 248

یک عامل فعال کننده سطح بصورت پایدار و جهت مصرف در الکترولیتهای کروم بر پایه کروم (VI) می باشد.

غلظت ضدگازکروم بطور آشکار در اثر دورریز(drag- out) از الکترولیتهای کروم ، کاسته می شود پس از افزودن آن به حمام کروم خیلی سریع ، لایه ضخیمی از کف جهت جلوگیری از گسترش بخارهای کروم تشکیل می گردد .

 

 -کروم مشکی SLOTOCHROM 50

 

فرآیند آبکاری کرم مشکی Slotochrom 50 ، جهت ایجاد پوشش کروم مشکی تزئینی عاری از اکسید کرم VI ( کرم شش ظرفیتی ) بوده و بر پایه ترکیبات کرم سه ظرفیتی می باشد. پوشش کرم حاصله بسیار براق بوده و ظاهری شبیه به پوشش بدست آمده از محلولهای کرم VI دارند.

قدرت توان پرتاب این محلول نسبت به محلولهای کرم VI بسیار بهتر بوده و پخش فلزی و ضخامت پوشش یکنواختی دارد. سوختگی در نواحی دارای دانسیته جریان بالا دیده نشده و در قطعات دارای شکل هندسی پیچیده به ندرت نیاز به آند کمکی احساس می شود. در ضمن بر خلاف محلولهای آبکاری کرم معمولی ، لزومی برای پر کردن حفره ها و درزها قبل از آبکاری دیده نمی شود.

-فرآیندآبکاری بدون کروم شش ظرفیتی SLOTOCHROM DR 1140

فرآیند SLOTOCHROM DR 1140 الکترولیتی برای آبکاری رویه های کروم تزیینی می باشد. این فرآیند عاری از اسید کرومیک، PFOS (عوامل افزودنی شامل PFT ) و آمونیوم و بر مبنای ترکیبات سولفات کروم کار می کند. در نتیجه مسائل ایمنی و بهداشت و محیط زیست به طور چشمگیری بهبود یافته است. علاوه بر این ، نیازی به سیستم خنثی سازی کروم شش ظرفیتی نخواهد بود. پوشش کروم حاصل از این فرآیند روشن و از لحاظ ظاهری بسیار شبیه پوشش های کرومی می باشد که به روش های مرسوم از طریق الکترولیت های حاوی کروم شش ظرفیتی ایجاد می شوند.

پوشش با حداکثر ضخامت 3/0 میکرون را می توان از این محلول رسوب داد. سیستم افزودنی ها بهینه سازی شده است و در نتیجه تعداد آنها در مقایسه با فرآیندهای قبلی کمتر شده و در نتیجه کار با محلول را بسیار آسان خواهد نمود. از نظر قدرت پوشش دهی و توان پرتاب ، محلول نسبت به محلول های کروم بر مبنای اسید کرومیک بهتر می باشد و این به مفهوم توزیع فلزی یکنواخت به صورت قابل ملاحظه است. این الکترولیت مقاوم در برابر سوختگی پوشش در مناطق با دانسیته جریان بالا می باشد. آند کمکی و سپر جریان (شیلد) به ندرت مورد نیاز می باشد. حتی زمانیکه قطعات با هندسه پیچیده مورد آبکاری قرار می گیرند، نیازی به پر کردن سوراخ و سایر حفرات قطعاتی که نیاز به آبکاری کروم با استفاده از این روش دارند نیست.

 آبکاری کروم سخت  کروم تزئینی کروم مشکی

بازدید: 15465
شرکت های همکار

http://www.schloetter.de/
مواد و تجهیزات آبکاری عمومی

http://ep.umicore.com/

مواد آبکاری فلزات گرانبها

http://www.palhk.com/

خطوط تمام اتوماتیک آبکاری

http://www.mazurczak.de/

سیستم های گرمایش وکنترل دما محلول

اکوتکنو ایتالیا

http://www.kamtress.com/

خطوط تمام اتوماتیک آبکاری

http://www.hendor.com/

پمپ و فیلتر محلول های آبکاری

لاک الکتروفورتیک