آبکاری الکتروفورتیک ( EPP )


مواد لاک الکتروفورتیک

شرکت ایران بورد الکترونیک به عنوان نماینده انحصاری شرکت EPP ترکیه در ایران انواع لاک های الکترونیک و لاک غوطه وری را برای کاربردهای گوناگون ارائه می نماید.شرکت EPP از قدیمی ترین و معتبرترین تولیدکنندگان این محصولات در ترکیه بوده و بیش از 70% سهم بازار ترکیه را در اختیار دارد.

محصولات قابل ارائه عبارتند از:

1 - لاک آلترا(برپایه پلی اورتان) LakoteUltra

پروسه برپایه polyurethane

این فرآیند بر پایه پلی اورتان می باشد و لذا دارای خواص عالی بوده و تستهای سختی را تا میزان 5H+  و همچنین تست چسبندگی (اَسِتُن) را مطابق استانداردهای ASTM تا حد1000 مرتبه (Double rub test  ) پاس خواهد کرد.

مقاومت به خوردگی پوشش حاصله نیز با توجه به نوع جنس فلز پایه و شرایط پوشش دهی لایه زیرین، تا میزان 500 hr ساعت در تستهای سالت اسپری قابل دستیابی است.

 

2 - لاک LC (برپایه پلی اکریلیک)Lakote LC 

این محصول برپایه (Poly Acrilic) می باشد و از لحاظ خواصی نظیر سختی و مقاومت بخوردگی تفاوت چندانی با پوششهای حاصله از محلول لاک بر پایه پلی اورتان، ندارد.

و از طرفی دارای ویژگی های منحصر به فردی نظیر دمای پخت پایین (مناسب برای قطعات زاماک و آلومنیم) و نیز قابلیت استفاده پروسه های رنگ مربوط به صورت postdye ،(خارج از محلول لاک اصلی) به صورت غوطه وری را دارا است.

به علت خاصیت عدم رسوب دهی، این پروسه مناسب جهت استفاده در سیستمهای لاک مات که دارای ذرات شناور مات کننده است، می باشد و از طرفی در این پروسه انواع طیف پیگمنتهای رنگ بصورت indye (داخل محلول) نیز قابل بکارگیری است.

 

-لاک مات:

این فرآیند با استفاده از کنسانتره لاک LC و افزودنی مات کننده matting agent قابل دستیابی است، از ویژگی های این پروسه، عدم رسوب دهی لاک و عدم نیاز به وان های با شکل هندسی خاص (conic شیبدار) می باشد.

طیف متنوع پیگمنتهای رنگ چه به صورت indye و چه بصورت postdye در این فرآیند قابل استفاده است.

-انواع رنگ های indye و postdye:

پیگمنتهای رنگ بصورت indye (افزودن مستقیم به محلول) در فرآیندهای لاک ultra و LC قابل استفاده است، وهمچنین در پروسه لاک LC، علاوه بر رنگ های indye که مستقیم به محلول لاک اضافه می شوند، طیف وسیعی از پیگمنتهای رنگ را می توان به صورت postdye (خارج از محلول) و به شکل غوطه وری بکار برد.

طیف متنوع رنگ های اصلی شامل زرد، سبز، آبی و قرمز بوده و طیف وسیعی از رنگ های ترکیبی نظیر رزگلد، طلایی، برنز، نسکافه ای، دودی، پرتقالی، قرمز، آبی، سبز و.... نیز قابل استفاده می باشد.

-آبکاری نیکل مشکی:

این فرآیند محصول شرکت EPP حاوی یک نمک تک جزئی و محلول آن قلیایی است و لذا کنترل آن با بومه بسیار ساده است و محلول حاصل قلیایی می باشد.

رنگ حاصله به همراه لاک نهایی، زیبایی منحصر به فردی را بر روی انواع قطعات ایجاد می کند.

از ویژگی های این پروسه می توان به قابلیت بکارگیری در دمای محیط و عدم نیاز به آند نیکل اشاره کرد.

جنس آند های مورد استفاده در این فرآیند، استنلس استیل می باشد.

3- آلترا فیلتر مخصوص الکترولاک

دارای ممبران آمریکایی بوده و پوسته استیل بر روی شاسی با پمپ مگنتیک می باشد. در صورت تمایل می توان وان انحلال و شستشو از جنس PP را نیز به روی آن نصب نمود.

 

آلترا فیلتر مخصوص الکترولاک

 

آلترا فیلتر مخصوص الکترولاک

 

ممبران آمریکایی با طول 40 اینچ و قطر 4 اینچ

4 - صافی کارتریج

مخصوص محلول های با مش 1، 5، 10 میکرون، محصول از آمریکا.

5 - وان مخصوص الکترو لاک جنس PP

مناسب جهت اجرای فرآیند الکترولاک شامل وان اصلی و پرمیت و سرریز با شیرآلات خروجی و 5 سال گارانتی .

 

 

6 - رکتیفایر مخصوص الکترولاک

محصول ترکیه، قابلیت برنامه ریزی، مناسب برای انواع فرآیند های الکترو لاک

7 - پروسه آبکاری آب زرد (برنج):

این فرآیند محصول شرکت EPP و حاوی یک نمک تک جزئی بوده که به سبب سهولت کارکرد اپراتور با آن می گردد.

کنترل و شارژ محلول با بومه میسر است، سرعت رشد پوشش در این فرآیند بسیار بالاست، با تغییرات جزئی در دما و pH و جریان می توان، طیف وسیعی از رنگ های زرد و طلایی را بدست آورد.

با بکارگیری فرآیندهای تکمیلی نظیر سیاهکاری (سیاه قلم) و همچنین پوشش های الکترولاک طیف گسترده ای از رنگ های (آنتیک) بدست خواهد آمد.

 

 

بازدید: 3951
شرکت های همکار

http://www.schloetter.de/
مواد و تجهیزات آبکاری عمومی

http://ep.umicore.com/

مواد آبکاری فلزات گرانبها

http://www.palhk.com/

خطوط تمام اتوماتیک آبکاری

http://www.mazurczak.de/

سیستم های گرمایش وکنترل دما محلول

اکوتکنو ایتالیا

http://www.kamtress.com/

خطوط تمام اتوماتیک آبکاری

http://www.hendor.com/

پمپ و فیلتر محلول های آبکاری

لاک الکتروفورتیک