آماده سازی قطعات قبل از آبکاری


فرآیندهای آماده سازی ، چربیگیری و اکسید زدایی Pre-treatment

اشلوتر رنج وسیعی از محصولات را برای چربی زدایی بصورت غوطه وری،اسپری،الکتریکی و همچنین اکسید زدایی فلزات آهنی و غیر آهنی ارائه می نماید. برای پوشش برداری از قطعات نیز فرایندهای خاص و منحصر به فردی توسعه یافته اند.

ویژگی این فرایندها سرعت عمل بالا و عدم صدمه رسانی به فلز پایه می باشد.

 

فرآیندهای آماده سازی ، چربیگیری و اکسید زدایی      فرآیندهای آماده سازی ، چربیگیری و اکسید زدایی
 

- چربی گیری غوطه وری گرم فلزات آهنی

یک فرآیند قلیایی برای زدودن چربی و روغن از سطح قطعات آهنی یا فولادی می باشد .

- چربی گیری غوطه وری گرم فلزات غیر آهنی به صورت آب گریز و یا آب دوست 

فرآیند چربیگیری گرم با درجه قلیاییت بسیار کم و جهت تمیز کردن قطعات برنجي، آلیاژهای ریختگی تحت فشار روی ( سرب خشك) و قطعات آلومينيومي به روش غوطه وری و یا اسپری یا التراسونیک مورد استفاده قرار می گیرد . امکان ارائه مواد چربیگیری با pH = 8.5 ( بصورت hydrophob نیز وجود دارد) برای قطعات برنجی پولیش شده وجود دارد.

- چربی گیری الکتریکی فلزات آهنی و غیر آهنی

- فرآیند چربیگیری الکتریکی جهت از بین بردن آثارچربی یا آلودگی های باقی مانده از فرآیند چربیگیری گرم و از روی سطح قطعات فولادی (آهنی) و غیر آهنی مثل برنج و سرب خشک، بصورت آندی یا کاتدی و یا هر دو روش مورد استفاده قرار می گیرد .

- فعال کننده مس

ماده فعال کننده اسیدی برای پوشش مس بدون عامل کمپلکس دهنده است که جهت زدودن لایه نفوذی مس- قلع باقیمانده روی سطح مس پس ازلایه برداری قلع یا آلیاژ قلع سرب توسط محلولهای لایه برداری L40 ، L 60 ، L 80 یا L 100 بکار می رود.

-انواع محلول اکسید زدائی      

انواع افزودنی ها برای اکسید زدائی فلزات بر پایه اسید سولفوریک و یا اسید کلریدریک موجود می باشد که لایه های اکسید ، پوسته و نیز زنگ موجود روی قطعات را برداشته بدون اینکه به فلز پایه آسیبی برساند .

 

محلول اکسیدزدائی SLOTOCLEAN BZ 50   

 محلول BZ 50 Slotoclean   بر پایه اسید سولفوریک و یا اسید کلریدریک می باشد که جهت زدودن زنگهای شدید در سطح قطعه مورد استفاده قرار گرفته و نیز در مورد از بین بردن روغن و رنگ و سایر باقی مانده های زنگ نتایج خوبی بدست می دهد. ترکیب دترجنت ها (surfactants) حذف کامل باقی مانده های روغن و گریس را ممکن می سازد و به کمک اسید عملیات پاکسازی تسریع می گردد.

محلول اکسیدزدا BEF30

محلولSLOTOCLEAN BEF 30  یک محلول اکسید زدائی بر پایه اسید سولفوریک و یا اسید کلریدریک می باشد .

محلول اکسید زدائی BEF 30 لایه های اکسید ، پوسته و نیز زنگ موجود روی قطعات را برداشته بدون اینکه به فلز پایه آسیبی برساند .

این محلول همچنین توانایی از بین بردن اثرات چربی و روغن روی سطوح قطعات را دارا می باشد .

محلول BEF 30  شامل آلکیل فنل اتوکسیلات نبوده و بدون AOX می باشد.

- محلول های لایه بردار

بر پایه مواد قلیایی و یا اسیدی بوده که جهت برداشت پوششهای فلزی نظیر نیکل براق و مات ، مس ، کادمیم ، روی و قلع از روی فولاد بکار می رود.

 

- محلول زینکاته آلومینیوم CNF10

فرآیند زینکاته آلومینیوم جهت ایجاد پوشش نازک ، فشرده و چسبنده روی ، بر روی آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم قبل از الکترولس و یا آبکاری الکتریکی مورد استفاده قرار میگیرد . پس از ایجاد پوشش زینکاته آلومینیوم می توان پوششهای بعدی را به راحتی بر روی قطعات اعمال نمود. 

بازدید: 17084
شرکت های همکار

http://www.schloetter.de/
مواد و تجهیزات آبکاری عمومی

http://ep.umicore.com/

مواد آبکاری فلزات گرانبها

http://www.palhk.com/

خطوط تمام اتوماتیک آبکاری

http://www.mazurczak.de/

سیستم های گرمایش وکنترل دما محلول

اکوتکنو ایتالیا

http://www.kamtress.com/

خطوط تمام اتوماتیک آبکاری

http://www.hendor.com/

پمپ و فیلتر محلول های آبکاری

لاک الکتروفورتیک