دستگاه بازیابی آب ( Evaporator )


در شرایطی که حفاظت از محیط زیست ضرورتی همگانی و انکار ناشدنی است، استفاده از فرآیندهای سازگار با محیط زیست فرصتی مغتنم به شمار می آید. همواره به هنگام تولید بخش عظیمی از انرژی و مواد اولیه به هدر می رود (در حدود 80 درصد) و این در حالیست که در این میان روش های ساده و در عین حال استثنایی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان نیروی برق را از منابع طبیعی نظیر خورشید، باد و آب تولید نمود. همچنین در مورد پساب ها به کمک تکنولوژی های جدید می توان آب را به عنوان عنصری حیاتی در زندگی بشر بازیابی نمود. شرکت اکو تکنو ایتالیا که از سال 1984 اقدام به ارائه راهکارهای کار آمد در زمینه تصفیه پساب و بازیابی آب نموده است، به لطف تجربه ی نصب بیش از 3000 دستگاه در تمام دنیا، شریکی متعهد برای ارائه ی راهکارهای متناسب با ماهیت پساب می باشد. ماموریت شرکت اکو تکنو اینست که انگیزه و اشتیاق  را برای انسان ها  و طبیعت به ارمغان  بیاورد که  این خود منجر به حفاظت هر چه بهتر از محیط زیست می گردد. شرکت ایران بورد الکترونیک بعنوان نمایندگی انحصاری اکوتکنو در ایران با دارا بودن دانش فنی و تجربه کافی در اجرای پروژه های خنثی سازی و بازیابی پساب و برخورداری از کادر مجرب آماده همکاری در طراحی، نصب و راه اندازی کلیه پروژه های خنثی سازی پساب می باشد.

 

دستگاه بازیابی آب

نمایی از دستگاه تبخیر کننده

 

 

معرفی محصول : این دستگاه دارای مبدل حرارتی داخلی و قابلیت تولید 750-10 لیتر آب مقطر در هر ساعت در دمای پایین (C ̊  35 ) با هدف بازیابی آب و مواد خام و یا تضمین حدود مجاز آلاینده ها پیش از تخلیه به فاضلاب می باشد. این دستگاه  را می توان متناسب با نیاز مشتری و مطابق با ملزومات عملیاتی خاص تولید نمود. ضمناً این دستگاه ها مدل های خاصی را برای پسابهای حاوی کروم دارد. در ساخت این مدلها  از تیتانیوم و رزین های مقاوم در برابر اسید استفاده شده است.

 

 

عمده کاربردها : این دستگاه به صورت ویژه برای کاربردهای صنعتی نظیر آبکاری، ریخته گری مستقیم، پساب های ناشی از فرآیند کوئینچ در عملیات حرارتی، دارو سازی و صنایع شیمیایی وابسته، محصولات غذایی و آشامیدنی  و به صورت عمومی تمام پساب های حاوی مواد سمی طراحی شده است.  

 

مشخصات کلی دستگاه :

1- مخزن بخار از جنس فولاد A-316 / 316 L و در صورت لزوم با روکش مقاوم در برابر اسید کرومیک. همچنین قابلیت تفکیک از مجموعه به همراه دسترسی های آسان جهت سرویس های لازم و نیز دارای درب شیشه ای و سیستم روشنایی در داخل مخزن.

2- مبدل حرارتی در قسمت فوقانی مخزن جهت متراکم نمودن بخار تولید شده

3- دارای شرایط خلاء با استفاده از پمپ

4- سیستم اتوماتیک ورودی / خروجی

5- سیستم ضد کف به همراه حسگر های کف

6- سیستم تمیز کننده اتوماتیک بوسیله آب یا مواد شیمیایی

7- سیستم جامع کنترل اتوماتیک ( PLC ) و صفحه فرمان مربوطه ساخت شرکت زیمنس آلمان

 

دستگاه بازیابی آب

 

 

 

مبنای کارکرد : فرآیندی طبیعی ، ایده آل و کارآمد در اوج سادگی

 اصول فرآیند: در راهکار های پیشنهادی شرکت اکو تکنو برای مدیریت پساب های صنعتی، سه شاخص صرفه ی اقتصادی، سازگاری با محیط زیست و نیز بکارگیری تکنولوژی پیشرفته به بهترین حالت برآورده شده است. دستگاه تبخیر کننده در خلاء به صورت تمام اتوماتیک می باشد که می توان عملکرد آنرا به صورت آنلاین کنترل نمود . همچنین در منو های استفاده شده جهت راهبری از زبان بسیار ساده استفاده شده است تا اپراتور به سادگی با آن ارتباط برقرار نماید. دستگاه های تولید شده توسط این مجموعه از خلاقانه ترین و کارآمدترین فرآیندها برای تصفیه پساب های صنعتی بهره می گیرد. بواسطه ی ساختار ساده و کار آمد این دستگاه ها، روش پیشنهادی پاک، مطمئن و با قابلیت های چند منظوره به همراه هزینه های نگهداری پایین و در اکثر موارد قادر به ایجاد شرایط بازیابی صد در صدی آب ( ZLD ) می باشد. شایان ذکر است تکنولوژی ارائه شده توسط اکو تکنو به عنوان بهترین تکنولوژی موجود در اتحادیه اروپا (BAT  ) به ثبت رسیده است.

امروزه استفاده از تبخیر کننده ها موثرترین و در عین حال اقتصادی ترین روش در تصفیه ی پساب های صنعتی می باشد  که عمده ترین ویژگی ها و اصول حاکم در این دستگاه به شرح زیر می باشد:

- تبخیر نمودن در محفظه های خلاء در دماهای پایین با استفاده از پمپ های حرارتی (دارای قابلیت های فراوان و سادگی در نصب)

- تبخیر کننده های خلاء چند مرحله ای با هزینه ی مصرف انرژی پایین برای پساب هایی با حجم بالا

- متراکم نمودن بخار با دمای بالا، ابعاد کوچک و کم جا بودن ، مصرف انرژی مناسب

- کریستاله نمودن عناصر ارزشمند (منجمد کننده های مخصوص جهت بارزیابی نمک های فلزی)

 

مواد استفاده شده در ساخت دستگاه ها :

استفاده از فولاد های آلیاژی با بالاترین کیفیت  به منظور کارآیی مناسب در شرایط خورنده شدید سبب عملکرد عالی و مقاومت بالای دستگاه می گردد . استفاده از آخرین و جدید ترین نسل تجهیزات و تکنولوژی سبب افزایش استفاده از این دستگاه ها گردیده و کارکرد آنها را برای مدت زمان طولانی تضمین می نماید. از جمله مواد استفاده شده  در ساخت این دستگاه ها می توان به فولاد 316 ، فولاد L 316 ، تیتانیوم، هستالوی، سیلیکون کارباید، اینکولوی و آلیاژ های نیکل اشاره نمود.

 

خدمات پس از فروش :

اکو تکنو ارائه خدمات با کیفیت بالا و در اسرع وقت را برای تمام طول عمر کارکرد دستگاه نصب شده تضمین می نماید . میانگین طول عمر دستگاه های تبخیر کننده تولید شده بیش از بیست سال می باشد که با برنامه نگهداری منظم می توان آنرا افزایش داد. خدمات این شرکت عبارتند از : نصب، راه اندازی، آموزش، ارائه مشاوره های فنی مربوط به فرآیند، خدمات در محل، سیستم آنلاین ارزیابی عملکرد دستگاه و سرویس از راه دور.

 

کاربردها :"یک راهکار عالی برای تمامی صنایع "

کاربرد

زمینه ی استفاده

آبکاری و پوشش دهی فلزات

 

بازیابی فلزات نظیر کروم، نیکل، مس  که از وانهای اصلی خارج شده اند، پساب های آبکاری ناشی از احیاء رزین ها، کریستاله نمودن نمک ها

پیمانکاران دفع زباله ، شیرابه های محل دفن

خروجی دستگاه RO ، آب های شور، شیرابه ها، پساب های ترکیبی

بازیابی صد در صدی آب

(Zero liquid discharge )

نیروگاه ها، خروجی دستگاه RO  ، آب های سولفور زدایی شده، پساب های ناشی از احیای رزین ها، کنسانتره حاصل از تبخیر کننده های MVC ، فاضلاب های دامداری ها

دارو سازی و صنایع شیمیایی وابسته

فرآیند تمیزکاری، محلول های حساس به حرارت

محصولات غذایی و آشامیدنی

آب های شستشو، بازیابی و تغلیظ محلولهای حاوی شکر، آبهای شور، تغلیظ آنزیم ها، غنی سازی انگور های فشرده شده برای آب گیری، طعم دهنده ها

لوازم آرایشی  و بهداشتی و عصاره گیاهان

تغلیظ عصاره ها، تغلیظ محلولهای حاوی الکل، آبهای شستشو

عملیات های پوشش دهی و تمام کاری سطح آلومنیوم

پساب پولیش کاری، کروماته کاری، آندایزینگ، اسید شویی، رنگ کاری، آب های شستشو

صنایع مفتول سازی، تراشکاری، ریخته گری و فولادسازی

امولاسیونهای روغنی، دستگاه های تمام کاری سطح به روش ارتعاشی، حمام های تمیز کاری اسید ها

عملیات حراراتی

نمک های کوئنچ و باز پخت کردن

صنعت چاپ

آب های آلوده شده به جوهر، تمیز کاری سیلندر های چاپ، سیلندرهای حکاکی شده و حاوی روکش، فرآیند های سنگ زنی، فرآیند های رنگ آمیزی

 

 

 

بازدید: 6810
شرکت های همکار

http://www.schloetter.de/
مواد و تجهیزات آبکاری عمومی

http://ep.umicore.com/

مواد آبکاری فلزات گرانبها

http://www.palhk.com/

خطوط تمام اتوماتیک آبکاری

http://www.mazurczak.de/

سیستم های گرمایش وکنترل دما محلول

اکوتکنو ایتالیا

http://www.kamtress.com/

خطوط تمام اتوماتیک آبکاری

http://www.hendor.com/

پمپ و فیلتر محلول های آبکاری

لاک الکتروفورتیک